• تنظیم نور تصویر


  در بخش های قبلی به ترتیب با این موضوعات آشنا شدیم :
  انتخاب راه درست برای سیم کشی – داکت کشی – لوله گذاری
  تهیه سیم کواکسیال متناسب با مسافت و محل
  استفاده از کانکتورهای BNC با کیفیت بالا
  در این بخش درباره اهمیت استفاده از ترانس و منبع تغذیه باکیفیت بالا و همچنین در مورد ترانس های مجزا و مرکزی توضیحاتی را خواهید خواند.

  در موقع تهیه منبع تغدیه مرکزی یا جداگانه باید اطلاعات فنی همه ی دوربین های مداربسته و لنز های پروژه را بخوانید. با توجه به میزان ولتاژ و آمپر مورد نیاز دوربین های مداربسته ، منبع تغدیه را انتخاب کنید. اگر آمپر ترانس با دوربین هماهنگ نباشد ، مشکلاتی همانند پرش تصویر ، قطع و وصل شدن ، گرم شدن بیش از حد ترانس و … را خواهید داشت .
  هزینه منبع تغذیه هم نسبت به هزینه ای که برای دوربین مداربسته صرف می شود بسیار کم است .بنا بر این سعی کنید بهترین منبع تغذیه موجود را استفاده کنید ، منبع تغذیه ای که جریان خروجی آن تغییر نکند و به اصطلاح یک ولتاژ تثبیت شده را به دوربین مداربسته برساند.
  در طراحی ابتدایی باید مزایا و معایب ترانس های مرکزی را به خوبی بدانید.
  ترانس های مرکزی به چند دسته تقسیم می شوند . بعضی از ترانس ها دارای خروجی های جداگانه میباشند ، یعنی اگر اتصال خارجی برای سیم های بین ترانس و دوربین مداربسته بوجود بیاید ،
  فقط آن خروجی قطع می شود و سایر خروجی ها ، ولتاژ را به دوربین های مداربسته می رسانند.
  این ترانس های دیجیتال بوده و دارای مدار الکترونیکی هوشمند هستند.
  بعضی از ترانس های مرکزی ارزان قیمت و بی کیفیت فقط یک خروجی دارند و به همه ی دوربین ها وصل می شوند.
  فکر کنید 16 دوربین مداربسته به این ترانس مرکزی متصل است و بر اثر یک اتصالی کوچک و ناچیز ، همه ی تصاویر شما قطع میشوند.ممکن است در پشت ترانس 16 خروجی مختلف را ببینید ، اما مهم این است که این خروجی ها از داخل به هم وصل نباشند و بایک مدار تفکیک شده و جداگانه طراحی شده باشند.
  پس یا از ترانس های مرکزی پیشرفته استفاده کنید و یا اینکه برای هر دوربین مداربسته از یک ترانس جداگانه استفاده کنید تا در صورت بروز مشکل ، فقط یک تصویر سیستم شما قطع شود. • از صفحات زیر نیز دیدن کنید:

  سوئیچ سانگ یانگ چیرمن سوئیچ پیکانساخت ریموت هیوندا آوانتهریموت سیماران(تگ)چیپ زیمنسبرنامه اندروید کلیدکالاساخت ریموت بی ام دبلیو 428 کابریوریموت لیف مستر 2ساخت ریموت نیسان قشقایی اسمارتسوئیچ لکسوس RX350
بالا

آمارگیر وبلاگ