حالت نمایش عریض
12
 • کلید کددار چیست ؟


   

  ساخت سوئیچ و ریموت یدک خودرو در تهران درب منزل

  سامانه ثبت سفارش غیرحضوری راه اندازی شد

  از کلید کددار در سیستم های ضد سرقت استفاده می شود . با کمک این مکانیزم با استفاده از قفل نرم افزاری که بر روی خودرو گذاشته می شود موتور خودرو از روشن شدن منع می شود . تا زمانی که این قفل باز نشود استارت زدن توسط سوئیچ حاصلی نداشته و موتور روشن نمی شود .
      

  کلید کددار چیست ؟
     بر طبق قانون کلیه خودرو های ساخته شده در داخل یا خارج از کشور ، برای تردد در شهر ها و جاده ها ملزم به استفاده از سیستم ضد سرقت یا همان ایموبلایزر به همراه کلید کددار می باشند . بر طبق این قانون که از سال 1387 اجرایی شده ، تمامی خودرو ها در صورت تخطی شماره گذاری نمی شوند .
   

  کلید کددار

     در این خودروها از سیستم کلید کددار استفاده می شود . این سیستم  یکی از جالب ترین سیستم های  نصب شده روی خودروهای جدید می باشد که در واقع نوعی سیستم ضد سرقت محسوب می شود . با کمک این مکانیزم با استفاده از قفل نرم افزاری که بر روی خودرو گذاشته می شود موتور خودرو از روشن شدن منع می شود . تا زمانی که این قفل باز نشود استارت زدن توسط سوئیچ حاصلی نداشته و موتور روشن نمی شود .

  کلید کددار
     کلیدهای کددار از دو بخش اصلی تشکیل شده اند . اول برد آنها که وظیفه باز و بسته کردن قفل مرکزی را بر عهده دارد و بخش دوم چیپ ترانسپوندر آن است . زمانی که کلید را در داخل سوئیچ فرمان قرار میدهید چیپ حافظه داخل کلید تحت حوزه مغناطیسی ترانسپوندر قرار گرفته و فعال می شود . پس از این امر به موتور اجازه استارت زدن داده می شود و خودرو روشن می شود .

  کلید کیلس
     در این سیستم راننده خودرو دیگر نیازی به استفاده از سوئیچ نداشته و صرفا به کمک یک ریموت ماشین کوچک قادر به روشن کردن خودرو می باشد . این ریموت با استفاده از امواج وایرلس کار می کند . زمانی که راننده کلید کیلس را در جیب خود گذاشته و به خودرو نزدیک می شود ، خودرو امواج آن را تشخیص داده و در صورتی که راننده اقدام به کشیدن دستگیره کند ، قفل مرکزی خودرو باز می شود . همچنین به هنگام روشن کردن ماشین در صورتی که کیلس همراه شما باشد ، به فشردن کلید استارت می توانید بدون نیاز به چرخاندن سوئیچ ماشین را روشن کنید .
   

  ساخت سوئیچ کددار و سوئیچ یدک
     همانطور که گفته شد استفاده از کلید های کددار نقش مهمی در امنیت خودروها ایفا میکند . اما اگر به هر دلیلی این کلیدها گم شده یا دچار خرابی شوند ، در صورت عدم وجود کلید یدک دردسر بزرگی برای راننده ایجاد می کنند . در صورت بروز هر یک از این مشکلات شما دیگر به هیچ وجه قادر به روشن کردن اتومبیل خود نخواهید بود . پس باید به فکر راه حل دیگری باشید .
     سایت ما در این زمینه به شما کمک میکند . اگر به هر دلیلی کلید خودرو شما خراب یا گم شده است می توانید از ما کمک بگیرید . برای این کار می توانید جهت تهیه سوئیچ ها و کلیدهای انواع خودروها به شعب ما مراجعه کنید . شما در شعب ما قادر خواهید بود کلید کددار مورد نظر خود را تهیه کرده و از نزدیک ترین شعبه دریافت نمایید . همچنین اگر به هر دلیلی کلید خود را مجددا گم کردید می توانید با مراجعه به ما در اسرع وقت اقدام به تهیه مجدد آن کنید .

    • قیمت ساخت سوئیچ کددار در محل درصورت گم شدن     معرفی سرویس ساخت سوئیچ کددار در محل       
   
    
  ریموت ماشین، کلیدی و کیلس، سوئیچ یدک، گم شدن سوئیچ، کلید کددار ماشین ، گم کردن سوئیچ ماشین ، ساخت سوئیچ کد دار در محل       
      در خودروهای امروزی با گم شدن سوئیچ یا کیلس
  باز کردن درب خودرو کار چندان آسانی نخواهد بود. با توجه به الکترونیکی شدن فرایند حفاظت و استارت خودرو ساخت سوئیچ کددار می بایست تحت پروتکل های استاندارد انجام شود.  

   
  ساخت کیلس و سوئیچ کددار
  گم شدن سوئیچ و یا ریموت خودرو یکی از اتفاقات رایج است. امروزه به دلیل استفاده از سیستم ایموبلایزر در خودروها ساخت سوئیچ کددار  می بایست توسط افراد متخصص و با دستگاه های مخصوص انجام شود. در خودروهای امروزی گم شدن کلید و کیلس دردسر بیشتری ایجاد کرده به طوری که گاهی اوقات برای باز کردن درب خودرو افراد اقدام به حمل خودرو می نمایند. با استفاده از سرویس ساخت سوئیچ کددار در محل کلید کالا می توانید با ارسال مدل و سال ساخت خودرو به پشتیبانی تلگرام یا واساپ علاوه بر دریافت سریع سرویس ، کلیه تعرفه های ساخت کیلس یا سوئیچ یدک را دریافت نمایید.
  کلیه مراحل ساخت سوئیچ کددار و ریموت ماشین با استفاده از جدیدترین متدهای روز انجام می شود. اهمیت این موضوع بدان جهت بوده که بسیاری از افراد پس از گم کردن سوئیچ ماشین افراد متفرقه را برای حل مشکل انتخاب می کنند که این کار عواقب بسیاری را به دنبال خواهد داشت.
   

  با کلید کالا نگران گم کردن سوئیچ خودروی خود نباشید.
  با توجه به الکترونیکی شدن بسیاری از مکانیزم های اجرایی در خودرو چنانچه ساخت سوئیچ کددار و یا کیلس به صورت غیراستاندارد انجام شود ممکن است سایر سیستم های برقی خودرو دچار خطا شوند. نکته مهم آن است که بسیاری از خطاهای احتمالی در لحظه علامت خاصی نخواهند داشت و در طول زمان مشکلات متعددی را ایجاد خواهند کرد.
  برای ساخت سوئیچ کددار و کیلس خودرو ارائه مدارک جهت احراز هویت مالک ضروری بوده تا امکان هرگونه سوء استفاده احتمالی به صفر برسد. پس از تایید هزینه ساخت سوئیچ کددار 70% هزینه به صورت بیعانه دریافت شده تا پس از مراجعه متخصص مربوطه و برطرف نمودن مشکل تسویه حساب نهایی انجام شود.
  یکی از موارد قابل توجه در
  ساخت کلید کددار ماشین استفاده از متریال درجه یک است. در خودروهایی که سیستم استارت به صورت سوئیچ بوده جنس فلز از اهمیت خاصی برخوردار بوده و به دلیل جفت شدن با سیستم ایموبلایزر حکم شناسنامه خودرو را دارد. در خودروهای کیلس نیز به دلیل برقراری ارتباط به صورت بیسیم ریزپردازنده های بکار رفته می بایست کیفیت مطلوبی داشته باشند تا در طول زمان دچار مشکل نشوند. بنابراین در هنگام مقایسه قیمت کیفیت را نیز مد نظر داشته باشید.


  مزایای ساخت سوئیچ کددار در محل
  چنانچه در شرایط عادی قصد ساخت سوئیچ یدک را داشته باشید می بایست زمان زیادی را صرف کرده تا یک فرد قابل اعتماد و کاربلد مشکل شما را برطرف نماید. ضمن اینک چنانچه فرآیند ساخت به صورت غیراصولی انجام شود ممکن است هزینه های زیادی مثل سوختن ECU خودرو به شما تحمیل شود. در خودروهای جدید برای حمل خودرو به نمایندگی و ساخت سوئیچ یدک می بایست هزینه زیادی را پرداخت نمایید در صورتی که با پرداخت هزینه ای به مراتب کمتر می توانید کیلس یا سوئیچ خود را در محل تحویل بگیرید.
  دقت داشته باشید در بسیاری موارد چنانچه کد سوئیچ خودروی خود را در اختیار افراد متفرقه قرار دهید امکان بروز سرقت در آینده برای خودروی شما بسیار افزایش خواهد یافت.
  با استفاده از سرویس های کلید کالا می توانید بدون بروز هیچ مشکل سوئیچ یدک خود را دریافت نمایید.

   
  ساخت سوئیچ کددار به صورت غیر استاندارد باعث بروز مشکلات برقی در خودرو می شود

   

    • قیمت ساخت سوئیچ کددار


  بر طبق قانون کلیه خودرو های در داخل یا خارج از کشور ، برای تردد در شهر ها و جاده ها ملزم به استفاده از سیستم ضد سرقت به همراه کلید کددار می باشند . اما به هر دلیلی ممکن است در طول مدت استفاده دچار خرابی شده و یا حتی گم شود . از همین رو قیمت سوئیچ یدک و قیمت ساخت سوئیچ کددار بسیار اهمیت دارد .


  قیمت ساخت سوئیچ کددار به صرفه و مطمئن
   یکی از مهمترین فاکتورهای یک سوئیچ خوب ،
  قیمت ساخت سوئیچ و قیمت سوئیچ یدک آن است


  قیمت کلید کددار
  کلیدهای کددار از دو بخش اصلی تشکیل شده اند . اول برد آنها که وظیفه باز و بسته کردن قفل مرکزی را بر عهده دارد و بخش دوم چیپ ترانسپوندر آن است . زمانی که کلید را در داخل سوئیچ فرمان قرار میدهید چیپ حافظه داخل کلید تحت حوزه مغناطیسی ترانسپوندر قرار گرفته و فعال می شود . پس از این امر به موتور اجازه استارت زدن داده می شود و خودرو روشن می شود . اما به هر دلیلی ممکن است در طول مدت استفاده دچار خرابی شده و یا حتی گم شود . از همین رو
  قیمت سوئیچ یدک و قیمت ساخت سوئیچ کددار بسیار اهمیت دارد .


  همانطور که گفته شد استفاده از کلید های کددار نقش مهمی در امنیت خودروها ایفا میکند . اما اگر به هر دلیلی این کلیدها گم شده یا دچار خرابی شوند ، در صورت عدم وجود کلید یدک دردسر بزرگی برای راننده ایجاد می کنند .

  نکته دیگر که باید به آن توجه داشته باشید متریال و مواد سازنده سوئیچ است که در قیمت ریموت و هزینه ساخت کلید یدک تاثیر بسیار زیادی دارد . به همین منظور به هنگام خرید و سفارش حتما به این نکته توجه داشته باشید .


  فروشگاه کلید کالا با داشتن پروانه کسب از اتحادیه تعمیرکاران قفل و کلید جهت ارائه خدمات کلید سازی در محل ، دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی دو ستاره توسط وزارت صنعت معدن و تجارت، پوشش دهی سراسری این مرکز با داشتن بیش از 102 نماینده فعال در سراسر ایران و پشتیبانی واقعی و داشتن درگاه مستقیم پرداخت بانک از دیگر اعتبارات کلید کالا می باشد .


                  برای دریافت قیمت بالای صفحه روی گزینه محصولات کلیک کنید برند دلخواه خود را انتخاب کنید

    • چرا داشتن سوئیچ و ریموت زاپاس اهمیت دارد


  نکاتی هستند که باید به آن‌ها هنگام خرید ماشین توجه نماییم. برای مثال سوییچ یدک یکی از ملزومات است. شما ممکن است که تا سال‌های سال به این سوییچ یدک نیاز پیدا نکنید اما ممکن هم هست فردای روز خرید ماشین، ریموت اصلی خود را گم کنیم و به سوییچ یدک نیاز پیدا کنید. به همین دلیل شما باید هرچه سریع‌تر اقدام به ساخت سوئیچ یدک برای ماشین خود نمایید.

  خرید ماشین یکی از غیرقابل انکار ترین مراحل زندگی هرکدام از ما است. و خریداران باید به نکات مهم و حیاتی توجه کافی داشته باشند و دقت لازم را در خرید ماشین به عمل میاورند. برای مثال یکی از مهم‌ترین نکات برای خرید ماشین تهیه سوئیچ زاپاس است. خریداران باید سعی کنند که پس از خرید، پرداخت هزینه، و معامله ماشین درصورتی‌که فروشنده یک کلید را به او تحویل داد بهتر است که کلید زاپاس ماشین را از فروشنده درخواست نماید، و یا اقدام به ساخت یک سوییچ و یا کلید ‌یدک  برای مواقع اضطراری تهیه نماید‌. مشتری باید توجه داشته باشد که پس از خرید خودرو حتماً هر دو کلید یا ریموت و سوئیچ و ریموت یدک را از فروشنده درخواست نمایند. یک کلید معمولاً برای استفاده معمول رانندگان ساخته شده‌است و کلید دیگر برای استفاده‌های ضروری برای مواقع ضروری برای مثال هنگامی که کلید اصلی گم شد یا جایی جا گذاشته شد بتوانند از کلید دوم استفاده نمایند. اگر شما جزو کسانی است که تازه ماشین خود را خریداری نموده اید و فقط یک سوئیچ دارید باید اقدام به ساخت کلید کد دار یا سوییچ یدک نمایید.

   
  ساخت سوئیچ و ریموت یدک یا زاپاس
  برای ساختن یک سوئیچ یا ریموت یدک وجود خودرو به منظور کد دادن به خودرو و سوئیچ الزامی است. ساخت سوئیچ یا ریموت یدک شامل مراحل مختلفی مانند تعریف، کد دادن، و تراشه تیغه می باشد، و ساخت انواع سوئیچ‌ها در انواع مختلفی مانند سوئیچ های معمولی، سوئیچ های ریموت دار ( سوئیچ هایی که در آن‌ها ریموت و سوئیچ خودرو با هم هستند ) و همچنین ریموت خودروهای کیلس یا اسمارت انجام می شود. در صورتی‌که شما قادر به مراجعه به شعبه مرکزی نمی‌باشید سعی کنید که پس از ثبت سفارش  به هر یک از شعباتی که به محل زندگی شما نزدیک است مراجعه فرمایید و درخواست ساخت سوئیچ یدک را  نمایید. همچنین اگر تحت هرشرایطی نمی‌توانید  خودروی خود را جابجا نمایید می‌توانید درخواست ساخت سوئیچ یدک را در درب منزل خود ارسال نمایید که در تحت این شرایط هزینه پرداخت ایاب و ذهاب هم به گردن شما است.
  ساخت سوئیچ یدک در بعضی از خودروها بسته به نوع خودرو سال ساخت و عوامل مختلف دیگر متفاوت است. برای مثال بعضی از خودروها برای ساخت سوییچ یدک نیاز به داشتن کد ورود می باشند، که کد این نوع خودروها با انواع مختلف پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها استخراج می شوند. توجه داشته باشید که اگر شما تحت هر شرایطی به فروشنده خود اطمینان کامل ندارید، می‌توانید با تغییر کد ایموبلایزر و یا تغییر کد سوئیچ خود اقدام به پاک کردن کلیدهای قبلی نمایید و کلید جدید خود را ثبت نمایید. همچنین سعی کنید که برای ساخت کلید یدک به مراکز معتبر و مطمئن مراجعه نمایید تا دچار هیچ‌گونه مشکل و دردسری در آینده نشوید.

    • نرخ نامه اتحادیه تعمیرکاران قفل و کلید تهران ( کلیدسازی ) سال 1400


  شرح قیمت خدمات ساخت کلید ( کپی کردن ) و بازگشایی درب بسته و ( ساخت کلید کددار )


  ۱ـ قیمت ساخت یا  کپی کلید‌های سوئیچی ـ ورودی ـ سیلندر و آویز (ایرانی درجه ۱)  150000  ریال

  ۲ـ کپی کلید‌های سوئیچی ورودی حیاطی ـ سیلندر و آویز رنگی (کلید  خارجی)   200000 ریال

  ۳ـ کپی کلید کامپیوتری ـ کلیدهای  چهارپر  200000 ریال 250000 ریال

  ۴ـ کپی کلید  سولکس ـ دوبل ـ پله ای   400000 ریال

  ۵ـ  کپی کلید درب اتاقی (مغزی)   250000  ریال

  ۶ـ  کپی  سوئیچ  اتومبیل ‌های   ایرانی   350000  ریال

  ۷ـ  کپی سوئیچ  اتومبیل‌های  خارجی، ماکسیما ـ پیکاب   600000 ریال

  ۸ـ کپی سوئیچ  بنز ـ بی ام و ـ ولو    با توافق طرفین

  ۹ـ  کپی سوئیچ اتومبیل‌های  وارداتی  ضد سرقت (ایموبلایزر)   با توافق طرفین

  ۱۰ـ  ساخت کلید درب گاو صندوق  یکطرفه ـ دو طرفه   700000  ریال

  ۱۱ـ قیمت  ساخت و  تعریف  سوئیچ  ضد  سرقت پراید ـ پژو در کارگاه   2500000  ریال 

  ۱۲ـ قیمت ساخت  و  تعریف  سوئیچ  ضدسرقت ریو ـ ال ۹۰ ـ زانتیا      3000000    ریال 3500000  ریال    

  ۱۳ـ بازکردن درب  بسته و  بازدید، تشخیص ۱ عدد  قفل  تا شعاع ۱ کیلومتر  + ( بابت هر قفل اضافه 500000 ریال )  1000000 ریال

  ۱۴ـ بازکردن درب  بسته ضد سرقت  با توافق طرفین

  15ـ کپی ریموت در محل کارگاه ( با توجه به نوع ریموت )   با توافق طرفین

  ۱6ـ کپی تگ و کارت الکترونیکی  400000 ریال


  شرح قیمت خدمات ساخت کلید جهت انواع قفل هایی که فاقد کلید می باشد ( در کارگاه )

  ۱- اجرت بازگشایی  قفل اتومبیل پراید ـ پیکان و مشابه تا شعاع ۱ کیلومتر 1000000 ریال

  ۲-اجرت نصب قفل ۴ لول ـ ۲ لول ـ شب بند -قفل برقی حیاط ـ آ رام بند  2500000 ریال 2000000  ریال   

  ۳-اجرت ساخت و تعریف کلید انواع اتومبیل بدون نمونه ( ضد سرقت)   با توافق طرفین

  ۴- اجرت بازگشایی  درب بسته گاو صندوق و درب های ضد سرقت   با توافق طرفین

  ۵-اجرت بازگشایی اتومبیل های خارجی   با توافق طرفین

  ۶- اجرت ساخت کلید جهت قفل حیاطی ـ آویز ـ سیلندر 700000 ریال

  ۷- اجرت تعویض ساچمه (تغییر کلید) قفل برقی 1800000 ریال

  ۸- اجرت نصب قفل دیجیتال - کارتی - اثرانگشتی  10 الی 15 درصد خرید ( حداقل اجرت 2500000 ریال )

  9 - اجرت تعویض ساچمه (تغییر کلید) قفل حیاطی ـ آویز ـ سیلندر  600000 ریال

  شرح و قیمت خدمات قفل و شیشه بالابر  

  ۱- اجرت سرویس و تعمیر یا تعویض قفل داخلی پیکان و پراید ـ پژو ـ سمند  1000000 ریال

  ۲- اجرت سرویس و تعمیریا تعویض  قفل ۲۰۶ ـ زانتیا و مشابه  1500000 ریال

  ۳-اجرت سرویس و تعویض ساچمه قفل ۲۰۶ ـ ۴۰۵ ـ پرشیا و سمند و نصب هر قفل  700000 ریال

  ۴- اجرت نصب قفل سوئیچی پراید ـ پیکان و مشابه ( برای هر درب )  1000000 ریال

  ۵- اجرت تعویض پمپ قفل مرکزی پراید ـ پیکان (بدون لوازم)اجرت تعویض پمپ قفل مرکزی پژو ـ سمند  1000000 ریال 

  ۶- اجرت سرویس و تعمیر و نصب شیشه بالابر برقی پراید ـ پژو ـ سمند و مشابه  1200000 ریال

  ۷- اجرت تعویض رله تقویت شیشه بالابر برقی (بدون لوازم)  1000000 ریال

  ۸- اجرت تعویض شیشه بالابر برقی دنده ای ـ سیمی  1200000 ریال

  ۹- اجرت بازگشایی ، تعمیر یا تعویض  قفل درب در صورت خرابی قفل لای درب پژو و …  20000000 ریال


  توجه: اجرت‌های فوق بدون لوازم بوده و در صورت مصرف هرگونه لوازم به اجرت مربوطه اضافه خواهد شد.

  جهت باز کردن درب منزل داشتن کارت شناسائی معتبر و شناسائی از طرف حداقل سه نفر از همسایگان الزامی است.

  جهت بازکردن درب اتومبیل ارائه‌ی کارت شناسائی اتومبیل و کارت شناسائی معتبر شخصی الزامی است.

  جهت باز کردن درب گاوصندوق شناسایی و تأیید صاحب گاوصندوق الزامی است؛ در غیر این صورت باید با نیروی انتظامی هماهنگ شود.

  نرخ خدمات خارج از محل کار قبلا دربافت ميشود.در صورت انصراف به هر دليلی ۵۰% مبلغ اخذ خواهد شد

  قيمت های تعيين شده بالا در خصوص موارد معمولی و عادی است. به علت متعدد بودن نوع خدمات در حرفه فوق وغير قابل پيش بينی بودن نوع کار موارد غير از نرخ نامه با توافق طرفين مي باشد.

  ساخت کليدها و خدمات غير معمولی و تخصصی ( مانند ساخت کلید کدار یا سوئیچ کددار ) ملاک عمل با توافق طرفين مي باشد.

  اجرت خدمات در ساعات غيرکاری و روزهای تعطيل با توافق طرفين ميباشد و پس از پايان کار غير قابل اعتراض ميباشد

  توجه: همشهريان محترم از مراجعه به واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب ، اشخاص دوره گرد یا سایتهای اینترنتی غیر مجاز  اکیداً خودداری نمایند

  کلید کالا دارای پروانه کسب ، نماد اعتماد و بیش از 120 شعبه بوده که برای ساخت سوئیچ کددارو ریموت ماشین به تمام  شعب می توانید مراجعه کنید

  برای دریافت قیمت ساخت سوئیچ یا ریموت یدک در همین صفحه بالای صفحه روی کلمه محصولات کلیک کنید لیست خودروها نمایش داده می شود خودروی مورد نظر را انتخاب سپس کلیک کنید تا وارد بخش مربوطه شوید تمامی خودروها با عکس قیمت گذاری شده است

    • عادت های اشتباه در رانندگی


  قابل توجه مشتریان گرامی شهر تهران  : با توجه به وضعیت موجود در سطح شهر به منظور حفظ رعایت اصول ایمنی بابت ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی بنا به درخواست شما درصورتی که تمایلی به مراجعه به شعب ندارید ساخت سوئیچ و ریموت یدک خودرو به خاطر جلوگیری از رفت و آمد های غیر ضروری در منزل یا محل کار شما هم امکان پذیر است  برای کسب اطلاعات بیشتر با واتساپ یا با تلگرام یا با دفترمرکزی تماس بگیرید

  دو مورد از عادتهای اشتباه در رانندگی و عواقب رانندگی با خودرو با باک خالی را در زیر می آوریم

  استراحت دادن دست بر روی دسته دنده

  قرار دادن طولانی مدت دست بر روی دسته دنده موجب خرابی قظعات گیربکس می شود با گذاشتن دست نیروی بیشتری به اتصالات و چرخ دنده های هماهنگ کننده  وارد می شود

  توقف خودرو پشت چراغ قرمز بدون خلاص کردن

  در صورتی که خودرو را متوقف کرده اید و از دنده در نیاورید جعبه دنده سریعتر از حالت معمولی خراب می شود در واقع با نگه داشتن کلاچ و در دنده بودن خودرو فشار زیادی به صفحه کلاچ وارد می شود

  رانندگی با خودرو با باک خالی

  چراغ هشدار سوخت نشان می دهد که خودرو از سوخت رزرو استفاده می کند که سوخت رزرو حدود 10 تا 15 درصد ظرفیت باک سوخت می باشد در باک سوخت وسیله ای به نام پمپ بنزین وجود دارد که وظیفه انتقال بنزین از باک به موتور را بر عهده  دارد پمپ بنزین به منظور خنک و روان ماندن به بنزین متکی است راندن خودرو با سوخت کم به این معنی است که پمپ روان نمانده و در این زمان ریسک داغ شدن بیش از حد ایجاد می شود که منجر به خراب شدن پمپ می شود خرابی پمپ هزینه زیادی دارد که خرابی آن به کارایی پایین خودرو، مخصوصا شتابگیری ناهنجار آن یا حتی به عدم روشن شدن خودرو منجر می شود پمپ بنزین خودرو همچنین دارای فیلتر بنزینی است که اگر با باک خالی  برانید به سرعت کثیف می شود   • نظرات مشتریان


  نظرات  و انتقادات  تعدادی از کاربران که ازخدمات ما استفاده کرده اند در زیر ذکر می شود این نظرسنجی پس از ارائه خدمات به مشتری و در پایان کار به صورت تلفنی یا کتبی گرفته می شود نظرات مشتری چه مثبت و چه منفی برای شناخت بیشتر شما می باشد  امیدواریم که با این کار بهتر و بیشتر با خدمات ما آشنا شوید

  - سایت خوبی دارید و کامل کلید ماشینم را گم کرده بودم خیلی پایینتر ازقیمت  نمایندگی و خیلی سریعتر از آنچه فکر می کردم ساختین فقط کاش ثبت سفارش به صورت تلفنی هم بود تلگرام برای بعضی ها سخت است  ( محمد، تهران )

  - قیمتها تون خوبه اگر میشد هزینه محصول را پس از ارسال و در محل هم می گرفتین بهتر می شد  ( اسفندیاری ، تهران)

  -  خدمات خوب بود یدک ماشین را خیلی سریع زدین ممنون ( کریمی ، تهران )

  - اگر برای سوئیچ و ریموت ماشینها هم قیمت می گذاشتین عالی می شد

  - شعبه غرب کم دارید بیشتر سمت شرقه سخته از غرب به شرق بخواهم بیام برای یک یدک ماشین تو این ترافیک تهران  ( مجید ، کرج )

  - برخورد کارکنان و پذیرایی عالی بود( عباس رضایی ، تهران )

  - فکر کنم تو هرجای ایران خدمات رسانی داشته باشید من فکر نمی کردم تو شهر ما هم نمایندگی داشته باشید ( حسینی ، گرگان )

  - سپاس که باعث شدید هم سوئیچ یدک با قیمت مناسب بسازم هم  یک دوست جدید پیدا کنم واقعا آقای رونقی انسان با اخلاقی هستند ( داوود - بیدگل )

  - من چهار تا ماشین تو این چند سال  برای یدک به شعبه مرکزی کلید کالا بردم  هم قیمت مناسب هم جنس خوب فقط قبل از رفتن حتما هماهنگ کنید ( ستوده ، تهرانپارس )

  - قبلا کلیه محصولاتتون قیمت داشت ولی الان حتما با پیام یا تلفنی باید قیمت بگیریم لطفا پیگیری نمایید ( م . رحمتی )

  - من نمایشگاه ماشین دارم و همیشه از خدمات کلید کالا استفاده می کنم هم سرعت پاسخگویی هم سرعت انجام کارشون خوبه به شما هم توصیه می کنم ( یاوری ، تهران )

  - مجموعه کاملی دارید فقط چرا برای خدمات در محل بدون ثبت و پرداخت وجه مراجعه نمی کنید مشتری ممکن است پول نقد داشته باشد یا امکان واریز وجه به صورت اینترنتی یا دسترسی به بانک نداشته باشد ( م . ک ، تهران )

  - تلفن تماس کلیه شعب هم مثل آدرس آنها داخل سایت قرار دهید ممنون ( محمدپور ، شیراز )

  - من خودم یک سایت در زمینه کلیدسازی دارم ولی سایت شما بسیار جامع و کامل چه از لحاظ محتوا و چه تعداد شعبه می باشد

  - خوشحالم از اینکه با مجموعه شما آشنا شدم حتما به دیگران هم توصیه می کنم با تشکر ( ک ، تهران )

  برای دریافت پاسخ به انتقادات شما به قسمت سوالات متدوال می توانید مراجعه نمایید

    • رنو ساندرو ، بررسی کیفیت ،قیمت سوئیچ و ریموت


  رنو ساندرو یک خودروی هاچ بک ساخت کشور فرانسه و از سال 94 توسط پارس خودرو وارد بازار ایران شد که در دو مدل دنده ای و اتوماتیک عرضه شده است  رنو ساندرو از نظر قوای محرکه و ویژگی های فنی اشتراک زیادی با ال 90 دارد که از مزایای آن مصرف سوخت مناسب ، ابعاد مناسب  برای استفاده شهری و استهلاک پایین را می توان نام برد رنو ساندرو در بازار جهانی با نام داچیا ساندرو شناخته می شود سیستم ترمز خودرو توسط یک شرکت آلمانی طراحی و ساخته شده است در محور جلو از نوع دیسک خنک کننده و در عقب کاسه ای می باشد از دیگر تجهیزات چهار شیشه برقی و آینه های برقی مجهز به گرمکن ، مه شکن جلو و عقب با قابلیت تنظیم ، قفل مرکزی به همراه کنترل از راه دور و سیستم ضد سرقت یا ایموبلایزر می باشد حداکثر سرعت در مدلهای دنده ای به 175 و در مدلهای اتوماتیک به 170 کیلومتر بر ساعت می رسد یکی دیگر از مدلهای ساندرو ، اسثپ وی است که یک سال بعد از ساندرو وارد بازار شد و به لحاظ ظاهری شباهت زیادی به ساندرو دارد اما در عرض و ارتفاع کمی بزرگتر می باشد استپ وی که بر روی پلت فرم تندر 90 ساخته شده از لحاظ ایمنی بهتر و از لحاظ ظاهری با تغییراتی در رنگ بندی سپرها و دور گلگیرها و دستگیره های کرومی و با تفاوت دریافت 5 ستاره نسبت به تندر 90 که تنها سه ستاره دریافت نمود است

  قیمت ساخت سوئیچ و ریموت ساندرو نسبت به ال 90 بالاتر بوده و با دستگاه های مخصوص تعریف می شود ریموت کنترل ساندرو دقیقا شبیه با ریموت تندر 90 بوده و تنها در ظاهر تیغه آن کمی بلندتر می باشد ریموت ساندرو یک باطری 2016 سکه ای لازم دارد که سعی کنید از باطری های با کیفیت استفاده کنید برای ساخت سوئیچ و ریموت ساندرو بهتر است به مراکز معتبرمراجعه کنید زیرا برای ساخت نیاز به کد ورود به سیستم بوده که باید با دستگاه های مخصوص از یو سی اچ خودرو استخراج شود       

    • نحوه کددادن ، پاک کردن و برنامه ریزی جک پارکینگ آترین


  جک پارکینگی آرینا مدل آترین : آرینا  یکی ازشرکت های ایرانی است که بیش از یک دهه است در زمینه سیستم های هوشمند درب پارکینگ فعالیت دارد ازمزایای این جک نسبت به مشابه ایرانی امکانات اضافی آن می باشد مثل روشن نمودن چراغهای پارکینگ به طور مستقل توسط ریموت کنترل با زمان روشنایی قابل تنظیم ، قابلیت اتصال به تجهیزات نظارتی و امنیتی مانند دستگاه کارت خوان ، سیستم کنترل تردد

  ریموت جک پارکینگی آترین : ریموتهای اولیه این برند هاپینگ بوده که در دو فرکانس 315 و 433 وارد بازار شده بودند که در سالهای آتی از ریموت با قابلیت کپی استفاده نموده برد کنترل اکثر مدلها دارای نمایشگر ودرصورت قطعی هر کدام ازمتعلقات داخل نمایشگر قابل مشاهده می باشد درب پارکینگ آرینا مدل آترین دارای سیستم فوتو تست که در صورت خرابی یکی از چشمی ها ارور آن را روی نمایشگر می توانید مشاهده کنید برای قطع چشمی ها پل شماره سه و چهار را به هم باید وصل کنید توجه داشته باشید که پلهای 5 و 6 همیشه باید به هم متصل باشند دستگاه کنترل برد دارای سه دکمه  می باشد 

  meno ، yes ، no

  که برنامه ریزی توسط این سه دکمه صورت می گیرد جهت اضافه نمودن ریموت جدید دکمه نو را سه ثانیه فشار داده و دکمه ریموت را نگه دارید تا کد بگیرد برای پاک کردن تمام ریموتها هم دکمه نو را ده ثانیه نگه دارید تا کل ریموتها از حافظه دستگاه پاک شودبرای وارد شدن به منوی تنظیمات دکمه منو را سه ثانیه فشار دهید مانند بقیه جکها زمان کارکرد هر دو موتور تنظیم زمان بسته شدن اتوماتیک پس از عبور ازچشمی و.. از این قسمت قابل تنظیم می باشد و جهت سیو کردن تغییرات انجام شده دکمه منو را سه ثانیه نگه دارید در جک آترین زیر نمایشگر شش عدد خانه وجود دارد که در حالت عادی دو خانه اول باید پر باشد   ( گردآوری توسط محمد حسن فراهانی )        • تعریف ریموت یا سوئیچ ماشین به صورت دستی بدون نیاز به دستگاه


  اگر ریموت یا سوئیچ ماشین خود را گم کرده باشیم و از مراکز معتبر هم نخواهیم کمک بگیریم به ناچاربه اینترنت سری می زنیم و یکسری مطالبی را می بینیم که بعضی از ریموت ها  قابل تعریف به صورت دستی هم هست و نیاز به دستگاه خاصی برای تعریف نیست پس نتیجه می گیریم که ما ریموت خام  را خودمان تهیه کنیم و با این روشها تعریف کنیم ودر این صورت هزینه ای هم بابت تعریف پرداخت نکرده ایم حال با جستجوی بیشتر در بعضی موارد هم گفته شده که ریموت خودروهای دیگر دوباره برای ماشین دیگری هم قابل تعریف می باشد پس در جستجوی ریموت دست دوم یا کارکرده در سایتهایی مثل دیوار و غیره... گشته و با مبلغی به نسبت خیلی پایینتر از ریموت خام ، ریموت کارکرده راخریداری می کنیم  و به روش دستی برای خودرو تعریف می کنیم توجه کنید که فروشنده هم در هنگام خرید چه در مورد ریموت نو و چه ریموت دست دوم به عدم مرجوعی اشاره می کند ولی آیا باید به این مراحلی که در چندین مرجع پیدا کرده ایم اعتماد کنیم یا نه ؟

  طبق آمارتا نود درصد این موارد نتیجه نداشته و موفق نبوده و باعث دردسر شده پس برای خرید یک ریموت دست دوم و یا خام باید  قدرت ریسک بالایی داشت 

    آمارها نشان می دهد  که در بیشتر موارد یا ریموت خراب بوده یا با دستگاه های مخصوص باید خام شود یا با انجام مراحل فوق در سیستم ماشین مشکل ایجاد شده که در نهایت هزینه ای چند برابر روند طبیعی را متقبل خواهید شد توجه داشته باشید که  متخصصین برای تعریف ریموت چه به صورت دستی و چه با دستگاه چندین مورد را بررسی نموده سپس اقدام به تعریف می کنند  توصیه ما به شما این است که شاید در ظاهر به نظر برسد که کمتر هزینه می کنید ولی مطمئن باشید که درآخر دوباره اقدام به ساخت یک ریموت جدید می کنید   خواهشمندیم برای هزینه کمتر وصرف زمان کمتر مستقیما به مراکز معتبر مراجعه کنید     • فرق سوئیچ کددار با سوئیچ معمولی چیست


  سوئیچ کددار : شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای ساخت یک سوئیچ برای ماشین خود به کلید سازی مراجعه کرده باشید و با قیمتی که فکرش را نمی کنید مواجه شوید که با پرسش از کلیدساز جوابی که می گیرید این است ماشین شما کددار می باشد سوئیچ معمولی ماشین شما را روشن نمی کند و اگردلیل این قیمت بالا را جویا  شوید توضیح می دهند که ماشین شما دارای سیستم ضد سرقت بوده و با ساخت یک سوئیچ معمولی از روی کلید ماشین درها باز می شود کلید داخل استارت هم می چرخد ولی ماشین روشن نمی شود چون باید دستگاه به ماشین وصل شود و مراحل تعریف سوئیچ نیز انجام شود یعنی داخل سوئیچ شما قطعه ای به نام چیپ یا تگ وجود دارد که با کامپیوتر ماشین هماهنگ بوده و اجازه روشن شدن به خودرو را می دهدحال اگر این تراشه وجود نداشته باشد یا با ای سی یو ماشین مچ نشده باشد پس کامپیوتر خودرو اجازه روشن شدن به ماشین را نمی دهد پس  با این تفاسیر در امنیت خودروهم تاثیر دارد یعنی یک روش برای جلوگیری از سرقت محسوب می شود یعنی در صورتی که دزد وارد خودرو شده و به هر روشی توانسته باشد برق پشت آمپرماشین بیاورد در صورت کددار بودن خودرو قادر به روشن کردن آن نمی باشد        • کروز کنترل چیست و نحوه کارکرد


  کروز کنترل سیستم ثابت نگه داشتن سرعت خودرو به دلخواه راننده می باشد کلیدهای کروز کنترل علاوه بر روی فرمان بر روی داشبورد یا اهرم راهنما یا روی سردنده هم نصب می شود در سیستم کروز کنترل سرعت خودرو قابل تنظیم بوده و با دکمه های آن کم و زیاد می شود که با فشار دادن پدال گاز یا کلاچ روشن و خاموش می شودو در صورتی که راننده به طور تصادفی از حالت دنده به خلاص برود اغلب کروز کنترلها به صورت خودکار خاموش می شوند معمولا بر دونوع بوده که یا با استفاده از سیم به دریچه گاز یا همچون استپر خودرو در مسیر دریچه خودرو به صورت الکتریکی عمل می کند    

  نکات قابل توجه برای استفاده از کروز کنترل :

  بهتر است  در جاده های باز و رانندگی در مسافتهای طولانی در نظر گرفته شود 

  در مکانهای پر تردد و پرترافیک ، مسیرهای با شیب زیاد یا به هنگام برف و باران استفاده نکنید

  به هنگام استفاده از کروز کنترل برای ترمز یا کاهش سرعت پای خود را نزدیک پدال ترمز نگه دارید

  مزایای استفاده از کروز کنترل :

  امکان تثبیت سرعت خودرو و جلوگیری از تجاوز نا خواسته از سرعت مجاز

  کاهش نوسانات دریچه گاز

  کاهش مصرف سوخت

  آسایش و راحتی راننده در مسافتهای طولانی • قفل فرمان بهتر است یا قفل پدال


   قفل فرمان : یکی ازوسایلی است که جهت امنیت و حفاظت ازخودرودر برابر سرقت  استفاده می شود بهتر است در هنگام استفاده از قفل فرمان، خود فرمان ماشین هم قفل باشد . قفل فرمان را بصورتی بزنید که چسبیده به شیشه اتومبیل باشد تا تکان نخورد. تا با تغییر ارتفاع فرمان  هم نتوانند باز کنند  دلیل استفاده از قفل فرمان،  ایجاد محدودیت برای حرکت است این قفل باید به گونه ای زده شود  که راننده بعد از خروج از پارک نتواند فرمان را بچرخاند یکی دیگر از وسایل ایمنی قفل پدال می باشد

  قفل پدال : شما با بستن قفل پدال محدودیت در ترمز و کلاج ایجاد می کنید که در حقیقت کنترل ماشین را برای سرقت کمتر می کنید در مجموع نمی توان گفت که کدام بهتر است،  شما با زدن قفل فرمان و پدال  فقط مدت زمان سرقت را بیشتر می کنید.  البته سارق وقتی یک ماشین با داشتن قفل فرمان یا پدال را ببیند طبیعتا برای ماشینی وقت می گذارد که زمان کمتری ببرد و سریعتربه نتیجه می رسد  دقت کنید  که هر دو قفل توسط سارقان حرفه ای قابل باز شدن هستند اما مزیتشان این است که روند سرقت را کندتر و احتمال رسیدن صاحب خودرو را بیشتر می کنند خصوصا در حال حاضر که عابرین نسبت به صدای آژیر دزدگیرها بی تفاوت شده اند در مورد قفل پدال به دلیل عدم دید اولیه از خارج از خودرو و سخت بودن عملیات قفل گشایی توسط دریل و غیره در آن فضای کم، اندکی بیشتر از قفل فرمان قابل اعتماد است دقت کنید که هیچ کدام از این قفلها  بازدارنده نمی باشد بلکه فقط تاخیر انداز هستند قفل پدال بدلیل دسترسی سخت، ریسک بالاتری برای دزد دارد چون با رفتن به زیر فرمان  هوشیاری اش نسبت به اطراف کم می شود اگر نمی خواهید دزد به ماشین تان بزند،این توصیه ها را جدی بگیرید سرقت از اتومبیل یکی از اتواع سرقت است که با کمی توجه می توان آن را به حداقل رساند   در زیر برخی از مواردی که باید برای جلوگیری ازسرقت رعایت شود ذکرشده است.

  1- اتومبیل خود را به لوازم ایمنی نظیر دزدگیر، سوییچ مخفی، قفل فرمان و قفل سوییچی و یا قفل پدال  مجهز کنید.

  2- از پارک کردن اتومبیل در نقاط خلوت خودداری کرده و در صورت امکان در پارکینگ و یا در محلی با نور کافی پارک کنید.

  3- هنگام ترک اتومبیل  درها و شیشه‌ها را کاملاً ببندید واز به جا گذاشتن اشیاء قابل توجه و قیمتی در داخل خودرو جداً خودداری کنید.

  علاوه بر سرقت خودروها ربودن اجزای آنها مانند متعلقات موتور، جعبه دنده، کیسه های هوا، چرخ زاپاس، رینگ و لاستیک سیستمهای صوتی و تصویری،  هم طرفداران خاص خود را دارد  که در کنار آنها نباید دزدی اشیاء جا مانده در اتومبیل مثل گوشی موبایل، کیفهای پول یا اسناد را نیز فراموش کرد مهمترین کار در جلوگیری از سرقت خودرو، بکار بستن روشهای پیشگیرانه و استفاده از ادوات پیشگیری است تا خطر دزدیده شدن اتومبیل به کمترین حد برسد • اطلاعاتی در مورد تویوتا : تاریخچه ، نوع سوئیچ و ریموت ، قیمت و نحوه کددهی


  تویوتا یکی از برندهای خودرو بوده که در صنعت خودرو سازی از زمان تاسیس پیشرفتهای قابل توجهی داشته  این  شرکت خودروسازی در سال ۱۹۲۶ تاسیس و شخصی به نام  کیشیرو تویودا، اقدام به راه‌اندازی این شرکت  نمود و در کارخانه شرکت نساجی صنایع تویودا، که متعلق به پدرش (ساکیشی تویودا) بود، راه‌اندازی شد ابتدا اسم کارخانه تویودا بوده که به معنی کشتزار وسیع برنج می‌باشد.  نخستین محصول تجاری شرکت تویوتا کامیون ۱٫۵ تنی جی۱ بود. در طول جنگ جهانی دوم برای ارتش ژاپن، کامیون تولید می‌نمود  ازسال 1998 شروع به کددار کردن خودروهای خود نمود که  تمامی آنها دارای چراغ ایموبلایزر می باشند که می توان به کمری - کرولا - یاریس - پرادو - پریوس - آریون - هایس - هایلوکس - لندکروز - فورچونر -راوفور و غیره اشاره نمود برای بالا بردن سطح امنیتی خودروها اقدام به کددار کردن خودروهای خودکرد که ازسیستم ایموبلایزرو چیپ با  آیدی های مختلف استفاده کرد ابتدا با چهار سی خودروهای خود راوارد بازار نمود که در صورت گم شدن تمام سوئیچ ها در این مدل باید از روی ایمو تعریف سوئیچ صورت بپذیرد  و سپس با چیپ چهار دی و اچ و جی نیز تولید کرد خودروهای تویوتا هم مانند بقیه خودروها کلیدی و اسمارت دارند که در خودروهای کلیدی تویوتا دو عدد کلید که یکی دسته مشکی یا کلید مستر می باشد و یکی دسته طوسی یا کلید تعمیرگاه می گویند که این کلید به صندوق و داشبورد نمی خورد و با وارد کردن کلید داخل استارت چراغ ایموبلایزر یک لحظه به صورت ثابت روشن شده سپس خاموش می شود  برای ساخت ریموت یا سوئیچ این نوع خودرو نیازی به داشتن کد نمی باشد تعریف سوئیچ و ریموت این خودرو نیاز به دستگاه های تخصصی و حتما توسط افراد متخصص باید صورت بگیرد زیرا به طور مثال در صورت ریست شدن و پاک کردن تمام کلید های چراغ ایموبلایزر به صورت یکسره روشن مانده و با روشهای خاصی دوباره به سوئیچ کد داده شود قیمت ساخت یدک ریموت و سوئیچ این برند به سال تولید بستگی دارد که با تماس با دفترمرکزی می توانید بپرسید • اطلاعاتی در مورد خودروهای کیا ، تاریخچه ، قیمت ریموت و سوئیچ


    کیا موتورز به‌عنوﺍن قدیمی‌ترین شرکت خودروسازی کرهﺍی، در سال ۱۹۴۴ به عنوان یک کارگاه تولیدی واقع در شهر سئول کره‌جنوبی با  تولید مفتول‌های فلزی و دوچرخه‌سازی، شروع به فعالیت  کرد  سال ۱۹۵۲، ﺍین شرکت نام خود رﺍ ﺍز صنایع کیونگ سانگ به کیا تغییر دﺍد و چندی بعد شروع به ساخت موتورسیکلت، کامیون و خودروی سوﺍری کرد. کیا، نامي چینی-کرهﺍی ﺍست که شامل کلمه کی (برﺁمدن) و ﺁ (به معنای ﺁسیا) ﺍست كه بهﺍختصار معنای برﺁمده ﺍز ﺁسیا رﺍ ﺍلقا می‌کند برخی از محصولات این شرکت می توان به کادنزا -سورنتو - سراتو - موهاوی - اپتیما - اسپورتیج - کارنز - اپیروس - سول - کارنیوال - پیکانتو - کورس وغیره اشاره نمود هم اکنون کیا به غیر از کره در کشورهای مثل آمریکا ، چین ، اسلواکی و ... دارای کارخانه می باشد و از موسسئه جی دی پاورز آمریکا از نظر رتبه بندی امتیاز بالایی گرفته خودروهای کیا هم مانند دیگر برندهای خودرو اقدام به نصب سیستم ایموبلایزر جهت بالا بردن امنیت خودروهای خود نمود برای ساخت کلید و ریموت این برند نیازبه پین کد می باشد که در مدلهای اولیه پین کد ثابت و در مابقی با ارائه شماره شاسی توسط نمایندگی های مجاز قادر به دریافت پین کد می باشید و هنگام وصل دستگاه چنانچه پین کد اشتباه وارد کنید ایسیو به صورت خودکار قفل خواهد شد خودروهای کیا به دو گروه خودروهای کلیدی واسمارت یا کیلس طبقه بندی می شوند که معمولا از سال 2008 به بعد از سیستم کیلس استفاده نموده که در بعضی از مدلها دارای هولدر که برای تعریف ریموت و شناسایی توسط خودرو ابتدا ریموت را داخل هولدر باید قرار بدهید  برای خودروهای کلیدی تا چهار ریموت و برای خودروهای اسمارت فقط دو عدد ریموت می توان تعریف نمود که ریموت اورجینال این خودرو دارای کیفیت بالایی بوده و متاسفانه با ورود ریموتهای چینی با کیفیت بسیار پایین مشکلات متعددی برای خودرو ها پیش می آید و توصیه ما به ساخت ریموت اصلی می باشد تعریف ریموتهای این برند چه کلیدی و چه کیلس با دستگاه بوده و به صورت دستی امکان پذیر نمی باشد    • سوئیچ کددار اتومبیل


  سوئیچ کددار

  کلیه اتومبیلهای تولید داخل از سال 1387ملزم به نصب سیستم ضد سرقت یا ایموبلایزر شدند که در صورت عدم نصب ،خودرو شماره گذاری نخواهد شد که این سیستم را به خاطر امنیت بسیار پایین خودروهای داخلی الزامی کرده اند زیرا اکثر خودروهای تولید داخل به راحتی درب خودرو باز می شود وخیلی راحتتر از آنچه فکر میکنید روشن می شوند .شرکت خودروسازی سایپا از سال 1386وشرکت ایران خودروازسال 1387به بعد شروع به نصب این سیستم بر روی محصولات خود نمودند  یعنی خودروهای تولید شده دارای  سوئیچ کدداریا سیستم ضدسرقت می باشندولی بعضی از خودروهااز زمان تولید دارای این سیستم می باشند به طور مثال ریو، زانتیا ، 206،ال90  وبه سال تولید بستگی ندارد واز سال 90 هیچ خودرویی در ایران بدون سیستم ایموبلایزر وجود ندارد به طور مثال پیکان وانت نیز ایموبلایزر دارد شما برای اطلاع از نصب این سیستم بر روی خودرو یا باید به یکی از کلید سازی هایی که دارای دستگاه کدزنی خودرو می باشند مراجعه کنید یا با ساخت یک کلید معمولی از روی سوئیچ خود وامتحان کردن آن روی استارت که اگرماشین روشن شود این سیستم روی خودرووجود ندارد یا با چک کردن قسمت صفحه کیلومتر که معمولا شکل قفل یا کلید به حالت چشمک زن روشن می باشد

  گاهی دیده می شود که صاحب خودرو برای ساخت سوئیچ یدک به جای مراجعه به مراکز معتبر به خاطر کمتر شدن هزینه ساخت به مغازه های که تخصصی در این زمینه ندارند مراجعه می کنند ویک سوئیچ یدک می سازند که توصیه می شود اگر امنیت خودرو برای شما مهم است واگر می خواهید از مشکلاتی که پس از ساخت یک سوئیچ یدک برای شما پیش خواهد آمد جلوگیری نمایید ازاین کار خودداری نمایید واین کار به علت پایین بودن اطلاعات تخصصی  ویا حتی بی کد کردن خودروی شما در صورت عدم توانایی کددادن به سوئیچ به علت ضعف در دستگاههای تعریف سوئیچ این مراکز می باشد • سوئیچ و ریموت یدک ماشین


  اگر خودروی شما دارای سیستم ضد سرقت یا ایموبلایزرمی باشد و فقط یک سوئیچ برای خودرو دارید حتما با ساخت یک سوئیچ یدک از تحمیل هزینه بسیارزیادی که برای ساخت سوئیچ پس از گم کردن نیاز می باشد جلوگیری نمایید چرا ساخت سوئیچ یدک تا این حد اهمیت دارد زیرا در صورت گم شدن تنها سوئیچ یا ریموت شما ماشین دیگر قابل حرکت نمی باشد و باید از متخصص مربوطه بخواهید که برای ساخت سوئیچ در محل پارک خودرو مراجعه نمایند که هزنیه هم بیشتر خواهد شد حال برای اطلاع ازهزینه ساخت سوئیچ یدک به قسمت درباره ما  مراجعه کنید وتلفن نزدیکترین نمایندگی را گرفته و قیمت را به صورت تلفنی می توانید بپرسیدتوجه داشته باشید که برای ساخت یدک خودرو نیز باید باشد زیرا برای تعریف سوئیچ یا ریموت دستگاه به کامپیوتر اتومبیل وصل می شود ساخت یک سوئیچ معمولی کددار که شامل قاب ،چیپ ،دنده زدن و کددادن می باشد واین سوئیچ قادر به روشن کردن خودرو می باشد وقیمت سوئیچ کددارقیمت ساخت سوئیچ ریموت دارشامل ریموت اتومبیل برای قفل مرکزی وسوئیچ جهت روشن شدن ماشین می باشد که سوئیچ شما بر روی ریموت سوار می باشد در ضمن بالا بودن قیمت بعضی از ریموت یا سوئیچها به علت اصلی بودن آنها می باشد که توصیه می شود که برای عدم مشکلات عدیده پس از ساخت به مراکزی معتبرمراجعه نمایید واز مراجعه به مکانیکی یا باطری سازی یا سیم پیچی یا مراکز مشابه که تخصصی در این زمینه ندارند خودداری نمایید   پس ازخرید زمان مراجعه برای ساخت سوئیچ راباشما هماهنگ می کنند

  هشدار امنیتی

  اگر خودروی خود را تازه خریداری کرده اید واز فروشنده اطمینان خاطر ندارید یا سوئیچ یدک خود را گم کردید می توانید با تغییر کد ایموبلایزر خودرو و با وصل دستگاه به کامپیوتر ماشین کد قبلی آن پاک شده و کد جدیدی به آن داده می شود و هر تعداد سوئیچی که درزمان تعریف موجود می باشد خودرو را روشن می کند وهر تعداد سوئیچ از زمان تولید خودروبرای آن ساخته شده دیگر ماشین شما را روشن نخواهد کرد

   

   

    • گم شدن سوئیچ


  گم شدن سوئیچ اتفاقی است که ممکن است برای هر کسی پیش آید نکته مهم این است که چه باید کرد ساخت یک سوئیچ یدک برای ماشین نیاز به مراحلی دارد که به ترتیب اشاره می شود ابتدا درب ماشین باید باز شود سپس استارت یا قفل یکی از درها باید باز شود تا ازروی قفل یک کلید برای اتومبیل ساخت اگر اتومبیل شما سیستم ایموبلایزر نداشته باشد این کلید ماشین شما را روشن می کند و دیگر نیازی به انجام مر احل بعدی نمی باشد ولی اگر دارای سیستم ایموبلایزر باشد برای روشن شدن ماشین باید سوئیچ را کد بدهید برای اطلاع از داشتن این سیستم روی ماشین قسمت آموزش را به طور کامل مطالعه بفرمایید حال باید دستگاه کد زنی به ماشین و سیستم ایموبلایزر وصل شود و مراحل کد زدن نسبت به نوع سیستم اتومبیل انجام گیرد هزینه ای که شما برای ساخت سوئیچ می پردازید شامل باز کردن درب اتومبیل - ساخت کلید از روی قفل در یا استارت و کددادن سوئیچ می باشد برای اطلاع از هزینه باز کردن در و ساخت کلید باید به قسمت پشتیبانی آنلاین پیام بدهید  برای کددادن نیاز به پین کد برای ورود به سیستم ایموبلایزر می باشد این کد برروی کارتی شبیه کارت تلفن نوشته شده ودرهیچ جای دیگری مانند کارت اتومبیل یا سند یا پلاک کنار سوئیچ ذکر نشده که در صورت نداشتن کد کدیابی توسط  دستگاه انجام میشود

  اگر خودروی شما دارای سیستم ضد سرقت یا ایموبلایزرمی باشد و فقط یک سوئیچ برای خودرو دارید حتما با ساخت یک سوئیچ یدک از تحمیل هزینه بسیارزیادی که برای ساخت سوئیچ پس از گم کردن نیاز می باشد جلوگیری نمایید

  اگر سوئیچ خود را گم کردید باید یک سوئیچ زاپاس و اگر سوئیچ یدک ندارید باید برای اتومبیل خود یک سوئیچ بسازید حال چگونه و کجا ؟

  به طورحتم اولین فکری که به سراغ ما می آید نمایندگی می باشد بله نمایندگی های مجاز خدمات پس از فروش خودرو به طور معمول خودرو را باید به مرکز خدمات پس از فروش حمل نمایید واز آنجایی که فرمان خودرو قفل می باشد و باید با یدک کش حمل شود نمایندگی هیچ گونه خدماتی برای حمل خودرو ندارد واگر انجام دهد هزینه حمل نیز به ساخت سوئیچ شما اضافه می شودنمایندگی برای خودروی شما هیچ سوئیچی نمی سازد بلکه تمام سیستم ایموبلایزر شما از جمله قفل درب ها و استارت را عوض می کند تعویض تمام این قطعات هزینه بسیار بالایی دارد وسوئیچ یدکی که نمایندگی تحویل می دهد ممکن است دنده نزند و فقط تعریف شده باشد وبرای دنده زدن به کلیدسازی نیزمراجعه کنید حال با تماس با کلید کالا دیگر نیازی به حمل خودرو نمی باشد( گرد آوری توسط اکبری از تهران )

                     • کد سوئیچ یا کارت کد چیست


  اکثر اتومبیلهای دارای سیستم ایموبلایزر دارای کد سوئیچ یا کد ورود به سیستم می باشند که این کد برروی کارتی شبیه کارت تلفن یا عابر بانک ثبت شده است شما برای ساخت سوئیچ یدک یا عیب یابی  بعضی از خودروها ( برای اطلاع از نیاز بودن کد تماس بگیرید ) جهت ورود به سیستم ایموبلایزر خودرو نیاز به این کد دارید  که این کد شامل عدد یا ترکیب عدد و حروف می باشد واین کد نه تنها در سند و روی کارت ماشین ثبت نشده بلکه درهیچ جای دیگری به غیر از کارت کد نوشته نشده که البته برای بعضی از ماشینها هنگام تحویل خودرو این کارت به خریدار تحویل داده می شود که معمولا با نقل و انتقال خودرو این کارت گم شده و برای خریدار سوم یا چهارم دیگر اثری ازاین کارت نیست توجه داشته باشید که این کارت المثنی ندارد وبا مراجعه به نمایندگی مربوطه اگر تقاضا دهید کد شما را فقط بر روی کاغذ به شما می دهند که برای کدیابی هزینه ای از شما دریافت می شود که باید با کارت شناسایی شخصی وکارت خودرو بدون نیاز به ماشین به یکی از نمایندگی های خودروی مربوطه مراجعه نمایید و پس ازطی مراحل اداری وثبت سفارش که معمولا چندین ساعت تا چند روز هم ممکن است طول بکشد دریافت نمایید ضمنا اگر خودرویی خریداری نموده اید و یک پلاک کوچک کنار سوئیچ شما می باشد که شماره ای بر روی آن حک شده این شماره کد سوئیچ شما نمی باشد و این سریال دندانه های کلید شما می باشد که با دادن این کد به دستگاه های تراش اتومات کلید شما را می سازند حال شما برای دریافت این کد بدون مراجعه به نمایندگی ابتدا سفارش خود را ثبت نمایید تا با شما تماس گرفته شود و مدارک احراز هویت که شامل کارت ماشین - کارت شناسایی صاحب خودرو- سند خودرو می باشد از شما درخواست می شود که باید عکس تمامی این مدارک با تلگرام ارسال شود دریافت کد از ساعت 8 الی 18 انجام میگیرد وپس از این ساعت به روز بعد موکول می شود واز آنجایی که دریافت کد و ساخت سوئیچ به ترتیب ثبت سفارش می باشد بعد از این ساعت سفارش خود را می توانید ثبت نمایید تا روز بعد اولین ساعت اقدام به دریافت کد شود وزمان کدیابی چند ساعت ممکن است طول بکشد پس از دریافت کد با شما تماس گرفته می شود تا مراحل بعدی ساخت سوئیچ انجام شود  توجه داشته باشید که این کد به هیچ وجه به صورت تلفنی یا تلگرام ارسال نمی شود و فقط به صاحب خودرو با ارائه اصل و کپی کارت شناسایی داده می شود جهت ساخت کلید یا سوئیچ خودرو نیاز به این کد می باشد که توسط دستگاه برای شما کدیابی می شود           • نمایندگی ایران خودرو یا سایپا


  اگر سوئیچ خود را گم کردید باید یک سوئیچ زاپاس و اگر سوئیچ یدک ندارید باید برای اتومبیل خود یک سوئیچ بسازید حال چگونه و کجا ؟

  به طورحتم اولین فکری که به سراغ ما می آید نمایندگی می باشد بله نمایندگی های مجاز خدمات پس از فروش خودرو مربوطه حال ما پروسه ای از مراحلی که شما به هنگام مراجعه به نمایندگی طی می کنید را برای شما بازگو می کنیم ابتدا شماره نزدیکترین نمایندگی به خودرو را باید پیدا کنید و پس از تماس اگر سوئیچ خود را گم کرده و هیچ سوئیچ یدکی ندارید به طور معمول خودرو را باید به مرکز خدمات پس از فروش حمل نمایید واز آنجایی که فرمان خودرو قفل می باشد و باید با یدک کش حمل شود نمایندگی هیچ گونه خدماتی برای حمل خودرو ندارد واگر انجام دهد هزینه حمل نیز به ساخت سوئیچ شما اضافه می شودشما با ورود به مرکز مربوطه و ارائه مدارک خودرو فرم های مخصوص را پر می کنید ومعمولا زمانی که برای تحویل خودرو به شما اعلام می کنند بین 24 تا 36 ساعت می باشد حال کاری که نمایندگی می کند این است که برای خودروی شما هیچ سوئیچی نمی سازد بلکه تمام سیستم ایموبلایزر شما از جمله قفل درب ها و استارت را عوض می کند توجه داشته باشید قفل و قطعات  تعویضی از جمله ای سی یو ،آنتن ایموبلایزر، استارت جدید کیفیت قبلی را نخواهد داشت و تعویض تمام این قطعات هزینه بسیار بالایی دارد وهمچنین برای ساخت سوئیچ یدک نیز فرم مربوطه را پر می کنید وزمان تحویل بین 4 تا 24 ساعت می باشد که سوئیچ یدکی که نمایندگی تحویل می دهد ممکن است دنده نزند و فقط تعریف شده باشد وبرای دنده زدن به کلیدسازی نیزمراجعه کنید حال با تماس با کلید کالا دیگر نیازی به حمل خودرو نمی باشد و مراحلی که در قسمت گم شدن سوئیچ ذکر شده و با هزینه ای به مراتب کمتر و زمانی در حدود 15 الی 60 دقیقه انجام می شود            • تاریخچه شغل کلیدسازی و فعالیتهای یک کلیدساز


   کلمه کلید و کلیدسازی برای همه ما واژه ایست که کمتر اطلاعاتی در این زمینه داریم برای باز کردن یک قفل نیاز به کلید می باشد که از زمان اختراع آن تاکنون دارای تنوع زیادی است و با پیشرفت تکنولوژی شکل جدیدی به خود گرفته قدیمی ترین سندی که از کلید در تاریخ وجود دارد مربوط به 4000 سال پیش در مصر باستان است که ابتدا از چوب ساخته می شده و سپس به جنس آهنی تغییر پیدا کرد کار قفل  و کلیدسازی در ایران سابقه طولانی دارد به طوری که اولین نسلهای قفل در منطقه خوراسگان و بدست صنعتگران ایرانی ساخته شد و از آن تاریخ به بعد با گسترش پیشرفت در زمینه های صنایع فلزی این صنعت نیز رو به پیشرفت نهاد.

  اگر تا به حال پشت درب بسته گیر کرده و یا لااقل یک بار جهت ساخت کلید یا تعمیر قفل به کلیدسازی مراجعه کرده باشیم وازخدمات آنها بهره برده باشیم  به ارزش واقعی این حرفه پی می بریم. اما نکته حائز اهمیت این است که با توجه به حساسیت بسیار بالای این شغل حتما جهت خدمات از افراد شناخته شده و مطمئن کمک بگیریم و بهتر است حتی دربیشتر مواقع با کمی هزینه بیشتر از مراکزی که مجوز فعالیت مربوطه را دارند  خدمات بگیریم که با این کارهم ازافرادی که مجوزرا دارند حمایت کرده ایم وهم با خیال آسوده ازخدمات آنها استفاده کرده ایم  کار کلیدساز یک کار باظرافت و دقیق است چرا که باید دندانه‌های ریز و درشت کلید را به نحوی درست کند که داخل قفل گیر نکند

  البته این را هم بگویم افراد شناخته شده ای که در این حرفه دارای پروانه کسب می باشند تماما از فیلترهای صحت و سلامت در حرفه خود عبور کرده اند تا برای آنها پروانه صادر شده است.

   کسی که در این حرفه کار می کند فقط کار ساخت کلید را انجام نمی دهد بلکه خدماتی از قبیل  نصب دربهای اتوماتیک - دوربینهای مدار بسته - سیستمهای حفاظتی -ساخت ریموت یدک دربهای پارکینگ  و تعمیرات قفل های اتومبیل - تعمیرات و باز کردن گاوصندوقها - نصب قفل های ایمنی جهت منازل و اماکن  - تعمیرات شیشه بالابرهای دستی و برقی اتومبیل ها و مهمتر از همه ساخت کلید های کد دار  و ... را نیز انجام می دهند.  کار کلید سازهای ما یک کار باظرافت و دقیق می باشد. اما توصیه میکنم که وقتی پشت درب بسته گیر کردید حتما از قبل همسایه یا نگهبان ساختمان را جهت استعلام ملکتان کنار خود داشته باشید چون همکاران ما بدون سوال و جواب کردن و اطمینان خاطر به هیچ عنوان  درب منزل و اتومبیل را برایتان باز نمیکنند  ( برگرفته شده ازمقاله مهندس پورغلامی ) • نحوه تشخیص سیستم ایموبلایزر ماشین  در حال حاضر چند رقم سیستم ضد سرقت برروی ماشین های ایران خودرو و سایپا وجود دارد و چگونه انها را از هم تشخیص دهیم

  در حال حاضر سیستم های ضد سرقت موجود بر روی ماشین های ایران خودرو و سایپا عبارتند از

  سیستم ضد سرقت زیمنس

  سیستم ضد سرقت ساژم یا والئو

  CIMسیستم ضد سرقت سی ای ام

  SSATسیستم ضد سرقت اس اس ای تی

  سیستم ضد سرقت بوش

  سیستم ضد سرقت کن-زیمنس موجود بر روی 206

  که این سیستم ها بر روی خودروهای هر دو شرکت موجود میباشند که در قدیم که فقط 2 سیستم ساژم و زیمنس موجود بود از طریق چک کردن نوع شکل  کوئل ماشین قابل تشخیص بودند ولی در حال حاضر به دلیل شباهت ظاهری شکل سیستم های جدید به یکدیگراز این طریق دیگر قابل تشخیص نمیباشد.

   سیستم ضدسرقت

   شما میتوانید به یکی از راههای زیر تشخیص دهید

   ICU یا ECU از طریق خواندن ارم شرکت سازنده

  که در این روش شما میتوانید با خواندن مارک شرکت سازنده ECU و یا با بازکردن صفحه کیلومتر ماشین و خواندن مارک سازنده آی سی یو ماشین نوع سیستم ضد سرقت را تشخیص دهید

  help-7s

   از طریق چک کردن ایتم وضعیت سیستم ضد سرقت  برنامه تعریف کلید

  در این روش شما بعد از وصل کردن دستگاه تعریف کلید به ماشین بایستی به قسمت بررسی وضعیت سیستم ضد سرقت رفته(این ایتم در تمامی برنامه ها موجود است )و برنامه به برنامه چک کنید در صورتی که ای سی یو ماشین شما با برنامه انتخابی شما  درست باشد در این قسمت پیام ارتباط برقرار شد ظاهر میشود و شما متوجه نوع ای سی یو ماشین میشوید

  در صورت اشتباه وارد کردن کد ماشین چه اتفاقی می افتد؟

  در این صورت اشتباه وارد کردن کد دسترسی ایسیو ماشین قفل میشود و مدت زمانی به کد صحیح هم جواب نمیدهدکه این مدت زمان بستگی به تکرار تعداد کد اشتباه دارد که این زمان میتواند از 10 ثانیه تا 40 دقیقه باشد(بسته به تعداد اشتباه در وارد کردن کد) در این حالت شما بایستی صبر کنید تا این زمان طی شود و پس از ان ایسیو به حالت اولیه برگشته و شما میتوانید به کار خود ادامه دهید. • مولتی پلکس یا مالتی پلکس


  معنای لغوی مالتی پلکس چند جزیی بودن است ،به هر مجموعه الکترونیکی که دارای تعدادی عضوهم راستا در یک هدف مشخص باشد مالتی پلکس گفته می شود ودر اصطلاح به سیستمی گفته می شود که در آن چند ای سی یو به روش دیجیتالی به هم متصل شده باشند اطلاعات این ای سی یو ها توسط کابل شبکه به اشتراک گذاشته می شود و هر ای سی یو که به این اطلاعات نیاز داشته باشد از آن استفاده می کند هدف کلی از شبکه سازی برق خودرو کاهش زمان در هنگام دسترسی به اطلاعات و افزایش کارایی و عملکرد سیستم و همچنین ارتقا کیفی سیستم الکتریکال و قابلیتهای الکترونیک خودرو ،هوشمند شدن فرمان برقی و الکترونیکی و ایجاد سهولت در عیب یابی آن است از نظر امنیت نیز کیفیت وساختارهای کنترلی شبکه مولتی پلکس نسبت به خودروهای معمولی از تکنولوژی بسیار بالاتری برخوردار است • آموزش ایمنی خودرو


  راهکارهای ایمنی خودرو

  یکی از مشکلات  بزرگ دارندگان  خودرو امنیت آن از لحاظ سرقت می باشد شما پس از خرید خودرو به فکر ایمنی آن می افتید که چه کاری انجام دهید که هم کم هزینه باشدهم مطمئن و ماشین شما را هم از نظر سرقت بیمه کند در نتیجه استفاده همزمان از لوازم ایمنی مختلف و پارک خودرو در محل مناسب تاحدود زیادی نگرانی را بر طرف خواهد کرد

   قفل فرمان : یکی ازوسایلی است که جهت امنیت و حفاظت ازخودرودر برابر سرقت  استفاده می شود بهتر است در هنگام استفاده از قفل فرمان، خود فرمان ماشین هم قفل باشد . قفل فرمان را بصورتی بزنید که چسبیده به شیشه اتومبیل باشد تا تکان نخورد. تا با تغییر ارتفاع فرمان  هم نتوانند باز کنند  دلیل استفاده از قفل فرمان،  ایجاد محدودیت برای حرکت است این قفل باید به گونه ای زده شود  که راننده بعد از خروج از پارک نتواند فرمان را بچرخاند

  قفل پدال : شما با بستن قفل پدال محدودیت در ترمز و کلاج ایجاد می کنید که در حقیقت کنترل ماشین را برای سرقت کمتر می کنید در مجموع نمی توان گفت که کدام بهتر است،  شما با زدن قفل فرمان و پدال  فقط مدت زمان سرقت را بیشتر می کنید.  البته سارق وقتی یک ماشین با داشتن قفل فرمان یا پدال را ببیند طبیعتا برای ماشینی وقت می گذارد که زمان کمتری ببرد و سریعتربه نتیجه می رسد

  محافظ کامپیوتر

  آیا می دانید قیمت کامپیوتر ماشین شما چقدر می باشد؟ از آنجا که که کامپیوتر مانند قلب ماشین عمل می کند و بدون کامپیوتر قادر به حرکت نمی باشد با نصب محافظ کامپیوتر مانعی جدی بر سر راه سارقان حرفه ای لوازم اتومبیل ایجاد  می کنید  محافظ کامپیوترهای ارائه شده از مواد مرغوب ساخته شده و به سادگی روی خودروی شما نصب خواهد شد با توجه به قیمت مناسب این محصول نصب آن را به شما توصیه می کنیم

  قفل کاپوت

  به دلیل اینکه درب موتورخودروهای ایرانی به آسانی از بیرون خودرو قابل باز شدن است با نصب محافظ  درب موتور سوئیچی از دزدیده شدن کامپیوتر خودرو با توجه به  قیمت بسیار بالای آن  یا باطری خودروی شما یا هر قطعه دیگری در داخل موتور اتومبیل شما جلوگیری خواهد شد در صورت شکستن شیشه اتومبیل یا باز شدن درب خودرو توسط سارق، در صورت نصب قفل کاپوت معمولی امکان باز شدن کاپوت از داخل خودرو وجود دارد ولی مزیت قفل کاپوت سوئیچی نسبت به قفل کاپوت معمولی  در این است که کاپوت خودرو حتی از داخل کابین نیز باز نخواهد شد و فقط توسط کلید قابل باز شدن می باشد باز شدن درب موتور توسط سارق یعنی میلیونها تومان ضرر مادی و ساعتها اتلاف وقت برای جبران آن با نصب قفل درب موتور تا حدود زیادی می توانید امنیت خودرو خود رو در برابر سارقین بالا ببرید

  زاپاس بند

  با توجه به زیاد شدن سرقت لاستیک زاپاس خودرو ما قفل ضد سرقت لاستیک زاپاس را به شما معرفی میکنیم این محصول به هیچ عنوان قابل شکسته شدن یا باز شدن ( بدون کلید ) نمی باشد . و شما می توانید با خیالی راحت لاستیک زاپاس خودرو را در ماشین قرار دهید

  نکته مهم اینکه تمامی وسایل ضد سرقت که برای خودرو ها استفاده می شود عاملی هستند که وقت دزد را بگیرد و دزد را از سرقت منصرف کند بدیهی سارقین ماهر در صورت داشتن وقت سخت ترین موانع را ازبین خواهند برد

  ( گردآوری توسط ابراهیم کزازی از استان مرکزی )حالت نمایش عریض
12
بالا