• دوربین مداربسته دام


  دوربین مداربسته دام
  دوربین مدار بسته سقفی یا دام دوربینی است که به شکل کروی یا گنبدی شکل است در اصل کلمه دام dome به معنی گنبد می باشد این دوربین ها در شکل های فانتزی و متفاوتی در بازار فروش دروبین مدار بسته وجود دارد که با در نظر نگرفتن نوع لنز ، قابلیت دید در شب (IR) ، نوع امواج به تمامی دوربین های کروی و گنبدی شکل دوربین مدار بسته دام گفته میشود . این شکل ظاهری و طراحی باعث می شود که این دوربین ها زاویه دید نسبتا کاملی البته به صورت عمود و نیمه عمود از محیط را به شما نشان دهد .

   


  در نوعی از دوربین های دام که دارای لنز مخصوص با زاویه 360 درجه می باشد و در صنعت دوربین مداربسته امری بدیع و نو می باشد و فقط توسط چند شرکت فعال در زمنیه اپتیک و تولید دوربین مدار بسته این نوع لنز به کار رفته است و در اصطلاح به آن دوربین مداربسته چشم ماهی گفته می شود ، شما می توانید تصویر شفاف واضح و کاملی داشته باشید . تصویری که شما می بینید تصویری حلقه ای است که برای مسطح کردن تصویر دو روش نرم افزاری و سخت افزاری وجود دارد که معمول ترین آن روش نرم افزاری می باشد که در آن تصویر به کامپیوتر منتقل می شود و بعد از پردازش مورد نیاز به شکل معمولی و مسطح نمایش داده میشود .


  محل های مناسب برای نصب دوربین مدار بسته دام

  بهترین محل برای نصب دوربین مداربسته دام محیط های بسته و نصب زیر سقف میباشد . البته نوعی دیگر از دوربین دام وجود دارد که می توانید با استفاده از پایه دوربین دیواری آن را بر روی دیوار نصب کنید . در نصب دوربین مداربسته دام باید به این نکته توجه کنید که سقف نبایست بلند باشد زیرا که در تصویری که به وسیله یک دوربین دام به شما داده می شود به صورت عمود و نیمه عمود است و در این حالت معمولا موهای شخص یا نهایتا شما می توانید نیمرخی از فرد مورد نظر داشته باشید و باز هم تاکید میشود که نصب دوربین مداربسته دام در اتاق ها و راهرو های که دارای سقفی بلند میباشد نتیجه مطلوبی ندارد . دوربین مدار بسته دام یا سقفی بر عکس دوربین مداربسته صنعتی مجهز به لنز می باشد و زاویه ای که به شما می دهد بسته به نوع لنزشان متفاوت از هم می باشد .


  لنز دوربین های مدار بسته دام

  معمول ترین نوع دوربین مداربسته دام ، دوربین با لنز ثابت می باشد که فاصله کانونی آن ثابت است و آن را لنز فیکس می نامند به واسطه فاصله کانونی ثابت تصویری که نمایش می دهد دارای زاویه دید و عمق کاملا ثابتی می باشد . این لنز ها با یک عدد معرفی می شوند به عنوان مثال لنز فیکس 2.8mm که این فاصله کانونی زاویه دیدی حدود 150 درجه با عمق 8 متر به ما میدهد . با توجه به زاویه و عمق دید مورد نظر می بایست لنز فیکس - ثابت را مشخص کرد . مدل دیگری از دوربین مدار بسته وجود دارد که دارای لنز وری فوکال varifocal (فاصله کانونی متغیر) می باشد . این لنز فاصله کانونی متغیر دارد و به خاطر این فاصله کانونی متغیر عمق و زاویه دید متغیری به ما می دهد این لنز های با دو عدد فاصله کانونی نشان داده می شوند . مثلا لنز وری فوکال 5~50 که 5 فاصله کانونی اولیه و 50 فاصله کانونی ثانویه نامیده می شود که فاصله دو عدسی لنز از یکدیگر را مشخص می کند و فاصله کانونی این لنز از 5 میلیمتر تا 50 میلیمتر قابل تنظیم و تغییر است . لنز وری فوکال بعد از اعمال تنظیمات و انتخاب فاصله کانونی مورد نظر از لنز متغیر به یک لنز فیکس با فاصله کانونی تنظیم شده تبدیل می شود . لنز وری فوکال دوربین مداربسته این امکان را به شما می دهد که تصویر را زوم یا واید کنید .


  دوربین دام دید در شب

  دوربین دام همچنین به دوربین حبابی سقفی نیز معروف است . این حباب روی دوربین نقش یک محافظ برای لنز را نیز دارد که بعضی از آنها دید در شب (IR) یا بدون دید در شب می باشد . در مدل های دید در شب دار که معمولا دارای محفظه عایق رطوبت و غبار هستند دور لنز تعدادی ال ای دی وجود دارد که به وسیله یک سنسور حساس به نور روشن و خاموش می شود . این سنسور در زمان کم شدن نور محیط ، دستور روشن شدن ال ای دی را می دهد یا اصطلاحا به حالت دید در شب سوئیچ می شوند . در این حالت دوربین مدار بسته با استفاده از حداقل نور موجود در محل و نور مادون قرمزی که در خود دوربین تعبیه شده به صورت سیاه سفید فیلم برداری می کند . قدرت و نور افشانی پروژکتور دوربین ها بسته به تعداد ال ای دی های استفاده در دوربین است و در حالت استاندارد تا 5-6 متر را به خوبی نشان می دهد . اگر بخواهید نور نامرئی محیط را افزایش دهید می توانید از پروژکتورهای مادون قرمز استفاده کنید . در مدل های ساده دوربین دام که دید در روز هستند باید بدانید که در لوکس صفر یعنی تاریکی مطلق هیچ تصویری به شما نشان نمی دهد . • از صفحات زیر نیز دیدن کنید:

  تنظیم نور تصویرسیلندر آپارتمانی کال کلید معمولی ساخت ترکیهساخت ریموت کیا اسپورتیج (kia sportage)کلیدآکاداتیغه ریموت کیا شیار سادهقفل سوئیچی تیتان سری پرایدساخت ریموت تویوتا کمری (Toyota camry)برد(رسیور) بتا با دو عدد ریموتسوئیچ ام وی ام 530 (mvm )قاب ریموت تاشو 206
بالا